Delikatna skóra twarzy, niezależnie od wieku, potrzebuje łagodnej, ale skutecznej pielęgnacji. Najlepiej sprawdza się ta, której pochodzenie jest jak najbardziej naturalne. Dlatego tak dobre skutki daje używanie kremów do twarzy z masłem shea.

Krem z odpowiednio dużą dawką masła shea (masła karite) oraz innymi naturalnymi wspomagaczami pozwala zapobiegać starzeniu, jest bowiem źródłem przeciwutleniaczy oraz szeregu cennych dla skóry witamin, takich jak A, E i F. Zawiera również nienasycone kwasy tłuszczowe oraz ochronną alantoinę. Nakładane codziennie rano na skórę twarzy, chroni ją przed działaniem czynników zewnętrznych – jest bowiem naturalnym filtrem, który chroni przed szkodliwym działaniem promieniowania ultrafioletowego.

Dla osób narzekających na poranne obrzęki, czy poszarzałą skórę, masło shea jest również bardzo dobrym produktem – przeciwdziała ono tym zjawiskom między innymi przez stymulację krążenia krwi.

Produkty z masłem karite dostosowane są potrzeb każdego typu cery. Mimo jego pozornej tłustości, nadaje się ono również do cery tłustej, nie powoduje nieprzyjemnego uczucia ‘zapychania’, z jakim zmagają się jej posiadacze po użyciu zbyt treściwego kremu. Zamiast tego chroni skórę przed utratą wody, co przy skórze tłustej mogłoby poskutkować zwiększeniem wydzielania sebum, a przy skórze suchej postępującym wysuszeniem. Ponadto  masło shea polecane jest przy wszelkich skórnych dolegliwościach  takich jak trądzik czy łuszczyca.